Аерозольні фарби № 1
Перший вітчизняний виробник

Головна
/
Ідеї ​​для дому
/

Оновлення пластикових меблів аерозольними фарбами

Як пофарбувати садовий стілець балончиком своїми руками

Якщо вам необхідно оновити садові меблі або інші вироби з пластику, простий та бюджетний варіант — фарбування аерозольними балончиками. Завдяки розпилювачу, ви легко створите гладке покриття та реставруєте меблі складної конфігурації без навичок у фарбуванні.

Головне — вірно обрати фарбу. Не кожна аерозольна емаль підійде для пластику, тому обирайте спеціалізовану емаль, що безпечна для цього типу поверхонь. Емаль для пластику New Ton підійде для фарбування бамперів, молдингів, декоративних накладок, корпусів дзеркал. Також — для оновлення пластикових меблів, садових інструментів, вінілових огорож та інших виробів з пластику.
Єдине, що може стати на заваді — обмежена палітра у даного типу емалі. Якщо потрібно пофарбувати пластик, наприклад, у червоний колір, на допомогу приходить спеціальний грунт для пластику.

Розповімо про грунт та ґрунтування:

Ґрунтування — важливий етап підготовки поверхонь до фарбування. Грунт для пластику в аерозольній упаковці, як і будь-який інший грунт, виконує важливу функцію — заповнює тріщини, вирівнює поверхню і створює зчеплення фарби з поверхнею.

На відміну від звичайних ґрунтів, призначених для ґрунтування твердих поверхонь (дерева, металу, гіпсокартону, та ін.), грунт для пластику — еластичний. Він створений для підготовки до фарбування виробів з різних видів пластмас, склопластику, термопластика, які не можна фарбувати звичайними емалями. Наприклад, автомобільні бампери, корпуси дзеркал, спойлери, молдинги, торпедо, садовий інвентар, декоративні огорожі, пластикові труби, меблі та інше.

Звичайні фарби і грунти — не еластичні, тому довго не тримаються на пластикових поверхнях. Звичайно, можна купити спеціальні фарби для пластикових виробів. Але, крім обмеженої кольорової гами, ціна таких фарб значно вища за універсальні емалі.

Грунт для пластику в балончику

Особливості та переваги аерозольного ґрунту для пластику:

  1. Ґрунт в аерозольній упаковці швидко сохне — 10-15 хвилин, а також легко наноситься на поверхню.
  2. Відрізняється підвищеною еластичністю, що дає необхідне зчеплення фарб з пластиковими поверхнями.
  3. Має сріблястий напівпрозорий колір, який дозволяє створити якісну основу для фарбування емаллю будь-якого кольору.
  4. На загрунтовану поверхню можна наносити будь-яку фарбу, навіть не призначену для виробів з пластмаси.
  5. Одного балона грунту досить, щоб заґрунтувати 2-2,5м² пластикової поверхні.

Купити грунт для пластику можна у будівельних супермаркетах, на автомобільних ринках та у магазинах з продажу матеріалів для фарбування. Також, придбати аерозольну фарбу, лак, грунт можна онлайн.

Протестуємо грунт для пластику на практиці: розкажемо як пофарбувати садовий стілець балончиком.

Для роботи знадобляться:

Етапи фарбування пластику:

1. Очищаємо та знежирюємо пластик перед фарбуванням

Спочатку ретельно відмиваємо бруд і пил з поверхні стільця. Для того, щоб збити глянець та зробити пластик шорстким, обробляємо стілець дрібнозернистим наждаковим папером.
Далі ретельно знежирюємо антисиліконом чи будь-яким іншим знежирювачем. Ми використовували знежирювач PITON в балончику. Він безпечний для будь-якого типу поверхонь та легко проникає у важкодоступні місця.

2. Ґрунтуємо стілець балончиком

Після знежирювання наносимо ґрунт для пластику. Перед ґрунтуванням та фарбуванням в балончиках уважно читайте інструкцію на балоні:

  • струшуйте балончики 2-3 хвилини;
  • тримайте балон на відстані 20-25 см від поверхні;
  • фарбуйте тонкими шарами у декілька етапів;
  • слідкуйте за температурою балончиків під час роботи (при температурі нижче +15ºС можливі патьоки, тому балончики мають бути кімнатної температури +20-25ºС).

3. Фарбуємо стілець аерозольними фарбами

Після висихання ґрунту (10-15 хвилин) можна переходити до фарбування. Струшуємо балони протягом 2-3 хвилин для рівномірного покриття.

Для оновлення пластикового стільця ми обрали універсальну емаль жовтого кольору. З нею можна працювати як усередині приміщення, так і зовні. Так само, як і ґрунт для пластику з відстані 20-25 см наносимо фарбу поступово — тонкими шарами з перервами на висихання у 5-7 хвилин.

Останній штрих — додамо трішки декору. Звичайною акриловою фарбою та пензликом розмальовуємо сидіння на свій смак. Ми пофарбували різнокольоровими смужками.

Порада: фарби в балончиках можна також наносити пензлем — для декору та малих підмальовок. Для цього досить потрусити балончик та декілька раз розприскати фарбу у кришку балона. ЇЇ можна використовувати як палітру, змішувати кольори та наносити пензлем.

Декор пластикового стільця

4. Лакуємо стілець аерозольним балончиком

Після фарбування та декору необхідно захистити поверхню стільця та створений малюнок універсальним акриловим лаком. Він допоможе зміцнити покриття, посилити глибину кольору, та створити глянсовий чи матовий ефект — в залежності від обраного лаку.

Лакування виробів з пластику

Таким чином, ми легко перетворили старий пластиковий стілець на яскраві садові меблі.
За тим самим принципом, ви зможете пофарбувати бампер, молдинги, декоративні накладки, корпуса дзеркал, металопластикові двері та інші вироби з пластмаси.

Дивіться також відео як пофарбувати пластиковий шезлонг, у кольори веселки:


Інформацію про те чим і як пофарбувати дерево читайте у статті «Як пофарбувати дерев’яний стілець аерозольними фарбами».