F.A.Q.

8. Чи можна наносити акрилову фарбу на алкідну і навпаки?

 • Існує кілька типів акрилових фарб:
  а) акрилові фарби на водній основі (інтер’єрні, або фасадні фарби);
  б) двокомпонентні акрилові емалі (автомобільні акрилові фарби у банці). Вони містять два компоненти –  фарбу  і затверджувач, полімеризуються за рахунок хімічної реакції із затверджувачем, причому ця  реакція необоротна;
  в) однокомпонентні акрилові емалі (використовуються в аерозолях). Висихають на повітрі за рахунок випаровування розчинників.

  Акрилові двокомпонентні фарби наносити на алкідні та акрилові однокомпонентні не можна, оскільки вони поводяться по відношенню до  останніх агресивно. Наносити на двокомпонентні фарби алкідні та однокомпонентні акрилові можна, тому що реакція полімеризації необоротна і покриття стійке.

  В аерозольних фарбах використовується однокомпонентна основа. Всі аерозолі висихають на повітрі за рахунок випаровування розчинників. Тому комбінувати нанесення однієї на іншу акрилових та алкідних аерозольних фарб можна. Однак слід наносити фарбу не пізніше ніж через 30 хвилин після нанесення останнього шару фарби (акрилової або алкідної).
  Також важливу роль відіграє розчинник. Якщо розчинник агресивний,  він може розчинити алкідну фарбу. Зазвичай більш агресивні розчинники містяться в акрилових однокомпонентних фарбах. Тому при нанесенні акрилової однокомпонентної фарби на алкідну фарбу треба бути обережним і спочатку переконатися, що покриття не зазнає негативного впливу.

  У разі нанесення алкідної однокомпонентної фарби на акрилову, при дотриманні часових рекомендацій (не пізніше ніж через 30 хвилин після нанесення останнього шару фарби), побоюватися немає причин, оскільки в алкідних однокомпонентних фарбах розчинники менш агресивні.

  3/5 (2)

  comments powered by HyperComments