Аерозольні фарби № 1
Перший вітчизняний виробник

Головна
/
Ідеї ​​для дому
/

Реставрація ванни своїми руками

Як і чим пофарбувати ванну?

Як і чим пофарбувати ванну своїми руками? Як відновити душову кабіну? Чим зафарбувати скол на раковині? На ці та подібні побутові питання, щодо фарбування емалевих покриттів та кераміки, дамо відповіді у цій статті.

Ванни, раковини й душові кабіни часто втрачають належний вигляд раніше належного терміну: емаль тьмяніє, на поверхні з’являються сколи чи іржаві плями. Причини різні, але основні — це висока вологість в приміщенні, погана вентиляція та необережне використання.
Можна придбати нову або просто оновити зовнішній вигляд ванни власноруч. За допомогою аерозольної фарби для кераміки New Ton реставрація раковини, ванни чи душової кабіни не займе багато зусиль, часу та суттєво заощадить кошти.
На прикладі старої дитячої ванночки крок за кроком розкажемо про технологію фарбування кераміки.

Матеріали для роботи:


Розглянемо процес фарбування ванни поетапно:

1. Підготовка до реставрації

Важливим кроком у процесі реставрації ванни чи раковини є етап очищення. Саме від нього буде залежати якість отриманого результату. Тому дуже важливо ретельно знежирити, очистити та висушити керамічне покриття. За допомогою мийного засобу миємо ванну і добре її просушуємо.

2. Знежирюємо поверхню

Після видалення бруду ретельно зачищаємо дрібним наждачним папером сколи та іржаві місця на поверхні ванни. Протираємо м’якою ганчіркою. Далі — ретельно знежирюємо поверхню. Від якості виконання цього кроку буде залежати якість нанесення фарби та довговічність покриття. Для знежирення обрали універсальний Антисилікон PITON. Засіб зручний для очищення поверхонь складних конфігурацій та безпечний для будь-яких видів лакофарбових покриттів.

3. Фарбування ванни балончиком

Для фарбування ванни використовуємо емаль для кераміки та емалевих покриттів NEW TON. Дотримуємося інструкції на балоні:
Спочатку добре розмішуємо вміст балончика, щоб фарба лягла рівномірно. Потім наносимо перший тонкий шар емалі з відстані 25-30 см.

Відновлення емалі ванни вимагає поетапного підходу: не поспішаємо відразу наносити кілька шарів. Після нанесення кожного шару робимо паузу 10-15 хвилин, даємо фарбі підсохнути.

Після цього наносимо другий тонкий шар. А згодом — останній шар емалі, приділяючи особливу увагу тим місцям, де були глибокі пошкодження – подряпини, іржа, відколи.

3. Залишаємо сохнути

Після нанесення останнього шару залишаємо ванну на 48 годин для того, щоб вона повністю висохла. Наприкінці другої доби емаль висохне і поверхня готова до експлуатації. Реставрацію ванни своїми руками виконано! Оцініть результат, який отримали.

Читайте також, як пофарбувати пральну машинку власноруч.