En

Фарба для екстремально високих температур

Чим пофарбувати метал або чавунні дверцята печі

Піч, складена з цегли, обмазана глиною, побілена крейдою, швидко втрачає первісний вигляд. У період активної топки “піч дихає”: нагріваючись — розширюється і остигаючи — скорочується. В результаті з’являються тріщини, відколи, забруднення, сліди кіптяви, осипання побілки. Для підтримання охайного зовнішнього вигляду піч необхідно білити і чистити щороку в кінці опалювального сезону.

Складно зберігати в ідеальному стані і залізні (або чавунні) частини печі — дверцята, засувки, кришку, раму. Згодом на них з’являється нагар, іржа, розводи від крейди і глини. Після побілки їх бажано фарбувати.

В цій статті детально розкажемо як і чим пофарбувати заслінку печі, оновити зовнішній вигляд чавунних або залізних елементів.
Також, дивіться відео з процесом фарбування жаростійкою фарбою. Підписуйтесь на канал ⚡️ та дивіться цілу серію DIY відео: декор, авто тема, ідеї до свят та багато іншого про фарбування балончиками.

YouTube відео

Під час топки чавунні деталі сильно нагріваються. Тому для фарбування печі необхідна жаростійка емаль, що витримує високі температури. Будь-які інші фарби швидко обгорять і емаль облупиться.

Термостійка емаль NEW TON в аерозолі витримує нагрів до +600°C. Також, вона містить антикорозійні компоненти, завдяки чому захищає від іржі. Жаростійка емаль NEW TON еластична і не деформується при нагріванні й охолодженні печі. При фарбуванні термостійкою емаллю New Ton важливо знати:

  1. Перед фарбуванням жаростійкою фарбою поверхні не ґрунтують. Ґрунтовка, на відміну від спеціальної жаростійкої емалі, не еластична й не витримує високих температур.
  2. Термостійкі фарби в балончиках New Ton випускаються різних кольорів. Звертайте увагу на інструкцію, де вказано яку температуру витримують різні кольори. Або читайте на сайті у описі до продукту.
  3. Фарба набуває своїх властивостей термостійкості лише після першого прогрівання до +180-200ºC. До цього вона може злегка обсипатися з поверхні.

Придбати жаростійку фарбу для фарбування мангалу або заслінки печі можна в онлайн або офлайн магазинах по всій Україні.

Процес фарбування дверцят топкової та заслінки руської печі:

1. Підготувати металеві поверхні до фарбування

Очистити від пилу, кіптяви і крейди, відшліфувати наждачним папером, знежирити будь-яким розчинником. Стінки печі й підлогу захистити плівкою, папером чи картоном.

2. Фарбуємо метал жаростійкою емаллю

В інструкції зазначено, що поверхні перед фарбуванням ґрунтувати не можна. Тому після очищення та знежирення одразу фарбуємо. Щоб отримати рівномірне покриття, струшуємо балон 2-3 хвилини — перемішуємо фарбу. Наносимо фарбу на дверцята топкової з відстані 25-30 см.

Фарбувати балончиком дуже швидко, зручно і просто. А з New Ton — ще й надійно.

3. Знежирюємо і фарбуємо заслінку руської печі

Так само як дверцята, перед фарбуванням шліфуємо і знежирюємо заслінку. Далі струшуємо балончик та поступово тонкими шарами наносимо фарбу на метал. За необхідності фарбуємо у 2-3 шари.

Важливо! Емаль набуває жаростійких властивостей після першого прогрівання поверхні до +180-200°C протягом 15 хвилин.

Читайте також як пофарбувати мангал жаростійкою фарбою через трафарет.