Ідеї для дому

Творчість Сальвадора Далі надихнула дизайнерів 21 сторіччя

 • Сюжети Сальвадора Далі аерозольними фарбами

  «Мій живопис — це життя та їжа, плоть та кров. Не шукайте в ньому ні розуму, ні почуття» (Сальвадор Далі)

  Витвір мистецтва – це куточок світогляду, побачений крізь характер та темперамент творця. Він може викликати різноманітні емоції, будь то вибух захоплення чи обурення. Кожен витвір мистецтва містить в собі окрему унікальну історію, відтворення якої лягає на камінь або полотно. Найвідомішим художником-сюрреалістом 20-го сторіччя, якому вдавалося писати абсолютно приголомшливі картини та виходити за всякі межі уяви, став Сальвадор Далі. Саме його творчість зуміла надихнути дизайнерів сучасного 21 сторіччя на створення казкового сюрреалізму у техніці барельєф в екстер’єрі.

  Сюжети Сальвадора Далі аерозольними фарбами

  Реалізація ідеї

  Відтворення сюжетів у стилі Сальвадора Далі відбувалося в одному із куточків України. Сюрреалістична композиція повинна була прикрашати собою зону відпочинку біля басейну заміського будинку. Кожен елемент еклектики був виліплений дизайнерами вручну. Композиція містила в собі художнє кам’яне ліплення з витонченими геометричними формами. Для того, щоб можна було відчути всю театральність світу та передати сюрреалістичні мотиви Сальвадора Далі, центр барельєфа прикрашала скульптура риби.
  Півтора місяця пішло на те, щоб відтворити частинку Іспанії. У роботу пішло тони піску, цемент, пластифікатор, багато зусиль та старань. Але попереду чекало не менш важливе завдання – фарбування барельєфа.
  Відтворення сюжетів в стилі Сальвадора Далі
  Сюрреалістична декорація заміського будинку

  Що робити, якщо фарбопульт використовувати більше не можна

  Вибір точного відтінку оздоблювального матеріалу дуже важливий, особливо для отримання загального стилю, що визначається дизайнерською задумкою.
  Зазвичай, для фарбування великих об’єктів (в цьому випадку потрібно було покрити 40 квадратних метрів), дизайнер використовував компресор та рідкий фасадний пігмент. Коли більша частина поверхні барельєфа була покрита, сталося непередбачене – сопло фарбопульта забилося бронзовим пігментом та фарбувати стало неможливо. Оскільки поверхня була занадто рельєфною, було прийняте рішення продовжити роботу за допомогою аерозольних фарб. Вони зручно розпорошуються, легко наносяться та якісно лягають на поверхню, на відміну від використання пензлика або валика.
  Оскільки основна частина стіни була вже пофарбована, ні в якому разі не можна було допустити появи колірних кордонів та порушити колірну гамму.

  Універсальна фарба NEW TON для фарбування каменю

  Фарбування елементів фасаду універсальною аерозолю NEW TON

  За допомогою фарби в балончиках вдалося досягнути рівномірного нанесення. В якості ґрунта виступила раніше нанесена на камінь фасадна фарба.

  Фарбування кашпо аерозольною фарбою NewTon Фарбування елементів стіни аерозольною фарбою NewTon

  Відтінок «церковне золото» було нанесено швидко та головне – рівномірно. Завершила роботу «бронза», яка дозволила підкреслити рельєфні елементи, зробивши їх більш виразними.

  Відтінок "церковне золото" NEW TON для декорування каменю Аерозольна фарба NewTon для рельєфних поверхонь

  Ось барельєф повністю готовий! Центральна фігура сяє золотом, імпровізовані віконця відливають бронзою. Усі елементи сюрреалістичної композиції реалізовані саме так, як і було задумано автором.

  Барельєф в стилі Сальвадора Далі
  Сюжети Сальвадора Далі аерозольними фарбами
  Звичайно, аерозольна фарба не завжди зможе замінити фарбопульт, однак у неї є маса переваг:

  • велика площа покриття: 1,5 – 2 м кв.;
  • компактна упаковка (в порівнянні з компресором);
  • час висихання від 5 до 20 хвилин (в залежності від призначення);
  • не потребує електроенергії або інших джерел живлення;
  • фарбувати можна будь-яку криволінійну або фактурну поверхню;
  • дає можливість точно створювати переходи між кольорами та не мити при цьому сопло, не змінювати стакан з фарбою;
  • прийнятна ціна;
  • велика палітра кольорів.

   

  Як казав Сальвадор Далі: малювання – це чесність мистецтва. Виключається можливість обману: або це «добре», або «погано». Тому фантазуйте, творіть, надихайтеся та не бійтеся піддатися критиці та обговоренням. Якщо старі методи та підходи підвели та більше не спрацьовують, шукайте нові можливості для втілення ідей та задач, які нам підкидає життя в своєму нескінченному різноманітті.

   Автор: NewTon
   

  comments powered by HyperComments