En

Як пофарбувати вентилятор фарбами в балончиках

Фарбуємо вентилятор — змінюємо ретро гаджет на сучасний предмет інтер’єру

Літо в розквіті, ще багато спекотних днів і задушливих ночей попереду. Навіть мінімум одягу не рятує від розпеченого повітря. Що робити?

Найпростіший спосіб охолодитися і не застудитися — включити вентилятор! Цей чудовий ретро девайс не такий небезпечний, як кондиціонер, досить ефективний, щоб охолодити приміщення, і ще він, звісно, може бути стильним предметом інтер’єру.

Якщо у Вас вдома є старенький вентилятор, який вже виглядає «так собі», але все ще безвідмовно працює, не поспішайте позбавлятися його. Варто купити пару балончиків фарби, і Ви легко перетворите ретро гаджет на стильний сучасний предмет інтер’єру.

У статті розповімо, як правильно пофарбувати вентилятор у домашніх умовах, яку фарбу обрати та чому фарба в балончиках — ідеальне рішення для реставрації навіть дуже старого вентилятора.

На фото «вітровій», що зійшов з конвеєра в далекому 1955 році. Попри свій зовнішній вигляд він відмінно працює – потужний мотор, кілька режимів швидкості та повна відсутність шуму. Колись робили надійні речі! Отже, реставрація цілком виправдана справа.

Для фарбування вентилятора знадобляться:

Де купити балончик чорної матової фарби, знежирювач та інші лакофарбові матеріали, дивіться тут.

Як правильно пофарбувати вентилятор аерозольними фарбами:

1. Розбираємо вентилятор. Від’єднуємо старі дроти, якщо їх необхідно замінити.

2. Ретельно відмиваємо та очищаємо від забруднень кожну деталь вентилятора. 

Зачищаємо абразивними матеріалами стару фарбу, видаляємо іржу. Особливо обережно поводимося з лопатями, від часу вони почали розсихатися, і їх можна пошкодити. Пам’ятайте, вентилятору більше 60-ти років!

3. Очищаємо від шліфувального пилу кожен фрагмент і знежирюємо.

4. Ґрунтуємо лопасті. 

Наносимо спеціальний еластичний ґрунт для пластику на гнучкі лопасті вентилятора. Така підготовка потрібна, якщо лопасті зроблені з еластичного матеріалу. Фарба, яка буде нанесена на ґрунт, не потріскається під час роботи приладу або при деформації гнучкого матеріалу.

5. Фарбуємо фрагменти металевого корпусу вентилятора.

Поки ґрунт для пластику підсихає на лопастях, фарбуємо металевий корпус. На кожен фрагмент тонкими шарами розпилюємо чорну матову фарбу з відстані 25-30 см.
Наносимо перший шар фарби й через 10-15 хвилин, коли перший шар підсохне, наносимо другий шар.

6. Фарбуємо лопасті вентилятора.

Поєднання чорного і білого — безпрограшний варіант для будь-якого інтер’єру. Розпилюємо білу фарбу NewTon на лопасті з одного та з іншого боку.

7. Маленька фішка — чорний гвинт на білому тлі.

Крильчатка вентилятора кріпиться до двигуна металевим болтом. Фарбуємо гвинт чорною фарбою.

На білому тлі лопастей чорний гвинт стане маленьким, але помітним акцентом. 

8. Останній штрих.

Щоб підтримати чорний колір корпусу вентилятора, робимо перехід кольору від білого до чорного на лопастях — кілька коротких розпилень чорним по білому уздовж зовнішнього краю крильчатки.

9. Збираємо вентилятор

Досить подивитися на ретро гаджет ДО та ПІСЛЯ фарбування, щоб переконатися, що фарба в балончиках — ідеальне рішення для реставрації навіть дуже старого предмета:

  • балончиком зручно користуватися
  • фарба наноситься рівномірно навіть на складні за формою поверхні
  • можна змішувати різні кольори, робити цікаві переходи та напилювання

Відмінний результат неминучий, навіть якщо Ви не є експертом!

У які кольори пофарбувати лопаті вентилятора, Ви можете, дивіться тут.

Читайте також, як пофарбувати дерев’яну лаву для саду та інші цікаві матеріали про фарбування балончиками у нашому блозі.