En

Подряпини та сколи — тепер не проблема!

Як усунути скол на авто дешево та якісно своїми руками за допомогою авто олівців

Сколи та подряпини на авто – це дрібні неприємності, з якими дуже часто стикається майже кожен автовласник. Від цього ніхто, в принципі, не застрахований, і це не залежить ні від досвіду водія, ні від статусу його автомобіля.

Для усунення подряпин важливо підібрати олівець під колір машини. Скористайтеся пошуком за кольором в каталозі авто олівців чи серед авто олівців з ефектом «металік».

Читайте історію нашого героя або дивіться, як самостійно усунути подряпини, сколи на автомобілі.

YouTube відео

Одного разу і мій «залізний кінь» зазнав жорстокої атаки дорожнього каміння, і, хоч як би мені цього не хотілося, довелося констатувати факт появи, причому не однієї, подряпини на авто… Перша думка, яка прийшла до мене, коли я  вийшов з машини,  –  треба їхати на СТО, щоб якомога швидше та якісніше усунути отримані пошкодження, щоб я міг швидше забути про цей жах. Але коли повертаєшся до життєвих реалій, розумієш, що швидко – це чекати в черзі на фарбування та усунення подряпин з авто не менше місяця, а якісно – це, як мінімум, 800 гривень за кілька маленьких подряпинок.

Такий варіант мені не підходив, і я почав довідуватись, які існують альтернативні варіанти  –  як самостійно усунути подряпини, а також сколи на машині. І тут я знову стикнувся із ще однією проблемою: як виявилося, на ринку лакофарбових продуктів сьогодні існує так багато різних засобів для усунення подібних пошкоджень, що можна легко заплутатися.

Після деяких досліджень я зрозумів, що різні схожі між собою засоби (поліролі, віск, олівці) необхідно застосовувати до різних пошкоджень.

Наприклад, взяти поліроль і реставраційний олівець. Ці два засоби усувають подряпини та сколи на машині, але поліроль усуває пошкодження тільки на лаковому покритті автомобіля, в той час як олівець для підфарбовування автомобіля  –  пошкодження, які доходять до ґрунту або до металу. Якщо у разі пошкодження на автомобілі з’явилися білі смуги,  це свідчить про те, що подряпини дійшли до ґрунтовки.

Щоб розібратися у величезній кількості наявних засобів, візьмемо найбільш поширені:

  1. Поліроль, антиподряпін, полірувальні пасти
  2. Восковий олівець, кольорозбагачена поліроль
  3. Реставраційний олівець

Засоби під № 1 здатні усунути подряпини та сколи на машині, які пошкодили лише лакову поверхню автомобіля і не дійшли до фарби. Ці засоби у своєму складі часто мають абразивні речовини, завдяки яким затирається верхній шар лаку, і поверхня, вирівнюючись, знову стає нібито гладенькою. Вид поліролі підбирається залежно від величини подряпини. Проте захоплюватися цими засобами не варто, оскільки можна зняти шар лаку повністю.

Засоби під № 2 дозволяють усунути з автомобіля подряпини, які зачепили не лише лак, але й шар фарби. Ці засоби заповнюють пошкоджену ділянку поверхні, тим самим захищаючи її від корозії. Крім плюсів, ці засоби мають вагомий недолік: вони змиваються після тривалого впливу вологи, а якщо у вашого автомобіля не стандартний колір (чорний, білий чи червоний), а, наприклад, як у мене – салатовий з ефектом металік, то подряпину все одно буде видно.

Засіб № 3 усуває найбільш серйозні подряпини та сколи на машині, які дійшли до металу або ґрунту. Реставраційний олівець являє собою тубу з автомобільною фарбою і пензликом. Кольори зазвичай підбираються за кодом кольору автомобіля. Олівець для усунення подряпин є найбільш надійним засобом з тих, які ми розглянули, оскільки фарба не змивається та захищає автомобіль від корозії. Єдиний нюанс – цей засіб у деяких конкретних випадках складно підібрати, оскільки не всі кодовані фарби автомобілів випускаються в олівцях. У таких випадках кольори підбираються візуально за каталогом з реальними зразками кольорів.

Авжеж, не варто очікувати ідеального результату від усіх зазначених вище засобів для усунення подряпин, оскільки вони не повністю перефарбовують пошкоджену ділянку в колір, ідентичний кольору вашого автомобіля. Однак якщо порівняти співвідношення між ціною та якістю,  – це досить ефективні засоби, які можуть “підлікувати” ваше авто.

Особисто у мене були подряпини на машині до ґрунту, я підібрав собі реставраційний олівець NEW TON за каталогом із зразками кольорів. А оскільки моє авто має колір з ефектом металік, я покрив оброблену ділянку зверху лаком теж в олівці, для більшої стійкості. Результат мене повністю задовольнив, причому все це коштувало лише 50 грн.

Виникли питання? Телефонуйте — ми з радістю допоможемо:

+38 (057) 781 64 46
+38 (050) 240 04 24
+38 (068) 085 42 85