En

Технологія фарбування автомобіля

Як пофарбувати крило автомобіля аерозольною фарбою

Фарба акрилова автомобільна у балончиках дозволяє здійснити фарбування автомобіля своїми руками в домашніх умовах, не звертаючись до фахівців на СТО. Акрилова автоемаль легко наноситься, швидко висихає, не потребує особливих навичок. Купити автоемаль, акриловий ґрунт та акриловий лак можна у спеціалізованих магазинах, на авторинках або у онлайн магазинах.

Акрилові фарби New Ton – це міцність, стійкість до абразивної дії води, піску, дорожніх реагентів, перепадів температури. Це також довговічність покриття, стабільність кольору і глянцю.

Для фарбування дисків автомобіля, крил, бамперу та інших металевих частин авто радимо обирати акрилові фарби в аерозолю з підвищеними характеристиками міцності. У своєму складі акрилові аерозольні фарби вже мають лак і гарно блищать. Проте для надміцного і максимально блискучого покриття заключним шаром вкривайте поверхні акриловим лаком. Він підвищує зносостійкість покриття на 25%, додає глибину кольору та підсилює глянсовий ефект. Автомобільні фарби з ефектом металік слід обов’язково вкривати кількома шарами лаку.

Крило автомобіля: як пофарбувати автомобіль балончиком

Матеріали для роботи:


1. Підготуємо автомобіль до фарбування

Ретельно очищаємо крило автомобіля від дорожнього бруду і олив. Витираємо насухо. Від якості очищення, знежирення та шліфування залежить вигляд фінального покриття, тому приділіть їм час та увагу.

Очищення крила авто перед фарбуванням

2. Знежирюємо крило автомобіля

За допомогою шліфувального бруска і наждачного паперу знімаємо іржу, попередню фарбу та ґрунт. Оскільки лакофарбове покриття старе, зачищаємо поверхню до металу.

Видалення іржі з металу. Зачищення автомобіля

Для того, щоб фарба мала гарне зчеплення з поверхнею ретельно знежирюємо поверхню будь-яким неагресивним розчинником або антисиліконом. Знежирювач Piton в балончику зручний для очищення рельєфних поверхонь та безпечний для будь-яких типів поверхонь.

3. Ґрунтуємо крило автомобіля балончиком

Наносимо акриловий автомобільний ґрунт NEW TON. Фарбування бажано здійснювати в чистому приміщенні, щоб уникнути попадання пилу. Важливо дотримуватись температурного режиму. Температура балона, поверхні та навколишнього середовища має становити 15-20°С. Це допоможе запобігти утворенню патьоків.

Перед початком роботи струшуємо балон протягом 2-3 хвилин, ретельно перемішуємо ґрунт. Тримаємо балон вертикально. Наносимо ґрунт на крило з відстані 20-25 см. Під час роботи періодично струшуємо балон.

Через 10-20 хвилин наносимо другий шар ґрунту. Особливу увагу приділяємо ґрунтуванню вигинів. Ґрунт слід рівномірно наносити як на випуклі, так і на увігнуті ділянки.

4. Фарбуємо авто балончиком: нанесення першого шару емалі

Після повного висихання ґрунту наносимо акрилову автомобільну фарбу NEW TON.

Фарба наноситься так само, як і ґрунт, – рівномірно розпорошується на поверхню з відстані 20-25 см. Міжшарова витримка має становити 15-20 хвилин. Під час фарбування необхідно періодично струшувати балон. Для кращого результату, перед фарбуванням уважно прочитайте інструкцію на балоні та не забувайте про засоби захисту — рукавички, респіратор.

Фарбуємо авто аерозольною фарбою New Ton

5. Шліфуємо пофарбовану поверхню

Після висихання першого шару фарби ліквідуємо небажані патьоки за допомогою дрібнозернистого наждачного паперу, а потім повністю видаляємо залишки шліфувального пилу серветкою.

Шліфування поверхні. Видалення пилу.

6. Фарбуємо авто балончиком: нанесення другого шару емалі

Наносимо другий шар акрилової фарби NEW TON.
Акрилова аерозольна фарба сохне швидко — «на відлип» 15-20 хвилин. Однак повна полімеризація відбувається через 24 години після нанесення. Одного балона акрилової фарби і ґрунту цілком достатньо для фарбування однієї деталі у два шари.

Якщо дотримуватись рекомендацій виробника (інструкції на балоні), фарбування авто, зокрема підфарбування крила автомобіля, фарбування дверей автомобіля, бампера або капота, не займе багато часу і принесе задоволення від досконалого результату, зробленого власноруч.

Отже, перед тим як звертатися на СТО, оцініть масштаб необхідних робіт та кількість витрат на роботу підрядників. Можливо варіант якісного та бюджетного підфарбування авто своїми руками буде найкращим рішенням.

 Автомобільне крило до і після фарбування аерозольними фарбами New Ton

Читайте також, як відновити дзеркала бічного виду власноруч.