En

Як пофарбувати двері з пластику власноруч

Технологія фарбування пластику балончиком на прикладі металопластикових дверей

Двері — це перше, що зустрічає нас у новому приміщенні та складає враження про архітектурний об’єкт в цілому. Обережне ставлення та якість матеріалу не рятують від різноманітних ушкоджень, які зростають через температурні зміни, високу вологість та щоденне використання.
Подряпане й ушкоджене лакофарбове покриття складає відчуття занедбаності приміщення в цілому. З іншого боку, заміна старих дверей на нові — задоволення не з дешевих. Крім покупки, знадобиться демонтаж старої та встановлення нової дверної конструкції, що призведе до необхідності ремонту прилеглих поверхонь: стіни, підлога, відкоси.

Набагато простіше оновити двері за допомогою фарби в балончиках. У цій статті розповімо, як бюджетно та якісно пофарбувати двері аерозольною фарбою New Ton. Крім того, на конкретному прикладі, розвіюємо міф про складність фарбування дверей своїми руками, без спеціальних навичок.

Білі металопластикові двері перед фарбуванням

На вході до міського кафе досить давно були встановлені металопластикові двері стандартного білого кольору. Крім подряпин, спричинених часом, колір покриття не підходив до інтер’єру кафе. Теплі, коричневі відтінки та дерев’яні меблі — під такий загальний вигляд приміщення, вирішили пофарбувати двері в коричневий відтінок “під дерево”.
Для досягнення гарного результату при фарбуванні аерозольними фарбами треба ретельно підготувати поверхню та дотримуватися певних правил. Далі детально розглянемо процес фарбування пластикових дверей.

Для того, щоб пофарбувати двері знадобляться:

Етапи фарбування аерозольною фарбою:

1. Очищаємо поверхню перед фарбуванням

Ретельно відмиваємо бруд і пил з поверхні дверей. За допомогою малярної стрічки і захисної плівки укриваємо все, що потрібно вберегти від попадання фарби (скло, відкоси, підлогу). Після роботи стрічка легко знімається й не залишає липких слідів на поверхні.

2. Знежирюємо двері перед ґрунтуванням

Усі частини дверей, які будемо фарбувати, обов’язково обробляємо дрібнозернистим наждаковим папером. Для кращого зчеплення ґрунту та фарби з поверхнею треба зробити пластик шершавим.

Після шліфування обов’язково знежирюємо пластикову конструкцію знежирювачем або антисиліконом. Ми використовували знежирювач PITON в балончику. Він безпечний для будь-якого типу поверхонь та легко очищує у важкодоступних місцях.

3. Ґрунтуємо двері балончиком

Після якісного знежирювання наносимо ґрунт для пластику. Це спеціальний напівпрозорий еластичний ґрунт, після нанесення якого можна фарбувати пластик будь-якою декоративною фарбою.

Перед нанесенням ґрунту та фарби в балончиках уважно читайте інструкцію на балоні:

  • струшуйте балончики 2-3 хвилини;
  • тримайте балон на відстані 20-25 см від поверхні;
  • фарбуйте тонкими шарами у декілька етапів;
  • слідкуйте за температурою балончиків під час роботи (при температурі нижче +15ºС можливі патьоки, тому балончики мають бути кімнатної температури +20-25ºС).

4. Фарбуємо двері аерозольними фарбами

Після висихання ґрунту (10-15 хвилин) можна переходити до фарбування. Струшуємо балони протягом 2-3 хвилин для рівномірного покриття.

Щоб пофарбувати білі двері під стиль інтер’єру, ми обрали універсальну емаль коричневого кольору. З нею можна працювати як усередині приміщення, так і зовні. Після фарбування покриття стає міцне, глянсове, не вигоряє на сонці, зберігає блиск і легко миється. Так само як і ґрунт для пластику, з відстані 20-25 см, наносимо фарбу поступово — тонкими шарами з перервами на висихання у 5-7 хвилин.

Після закінчення роботи та повного висихання фарби (див. на етикетці балона) знімаємо малярську стрічку та насолоджуємось результатом.

Так, з аерозолями New Ton ви без суттєвих витрат, перефарбуєте двері чи меблі своїми руками у потрібний колір, що пасуватимуть в інтер’єр.

Читайте також, як пофарбувати дерев’яний стілець аерозольними фарбами.