En

Чим пофарбувати глину та глиняні вироби?

Фарбуємо глиняні горщики аерозольними фарбами New Ton

На форумах часто задають питання:

  • Чим пофарбувати глиняний горщик?
  • Чим пофарбувати глиняну вазу?
  • Чим пофарбувати глину?
  • Яка фарба буде для глиняних виробів кращою?
  • Чи підходить фарба в аерозолю для глини та глиняних виробів?

Із задоволенням відповідаємо на запитання й ділимося своїм творчим досвідом. Вироби з глини бувають різними – глазурованими та неглазурованими, гладенькими та з рельєфним рисунком, пофарбованими і непофарбованими.
Ми спеціально вибрали різні вироби з глини і пофарбували їх емалями в аерозолях NEW TON.

Матеріали для фарбування глини:


Розкажемо як пофарбувати глиняні горщики:

1. Підготуємо поверхню до фарбування

Для кожного глиняного виробу підготовка до фарбування однакова: ретельно очищаємо та знежирюємо. Видалити бруд, пил з глини можна будь-якою  м’якою тканиною. Для знежерення підійде будь-який розчинник. Ми використовували знежирювач PITON в аерозольній упаковці. Він легко знежирює рельєфні ділянки, потрапляє у важкодоступні місця та дозволяє уникнути контакту розчинника зі шкірою.

Очищення глиняного горщика

Щоб відчистити глиняну форму для випікання від нагару і бруду використовуємо наждачний папір.

Очищення глиняної форми для випікання пасок

2. Фарбуємо глину балончиком

Для фарбування глини та глиняних виробів цілком підійде універсальна фарба New Ton. Також емаль призначена для фарбування дерев’яних, металевих, скляних, пластикових, бетонних, гіпсокартонних поверхонь. В залежності від розміру глиняного виробу ви можете обрати маленький балончик у 150 мл чи великий — 400 мл. Велика палітра кольорів допоможе гарно реалізувати побутові та креативні фарбування. Для оновлення глиняних горщиків ми обрали RAL 4003 рожевий та RAL 4005 фіолетовий.

Перед фарбуванням струшуємо балон 2–3 хвилини, щоб перемішати фарбу та компоненти. Наносимо один або два тонких шари емалі з відстані 25–30 см, щоб уникнути патьоків. За потреби, з проміжками у 5-7 хвилин наносимо другий та третій шари емалі.

Щоб залишити жовтий колір всередині керамічного горщика, вкладаємо у горлечко серветку.
Якщо ви маєте намір реставрувати білий керамічний виріб або пофарбувати ванну, використовуйте спеціальну емаль для кераміки чи реставраційний олівець.

Пофарбована аерозольною фарбою стара форма для випікання отримала друге кольорове життя.

Фарба в балончику NEW TON швидко сохне, тому вже через 15–20 хвилин глиняні вироби можна ставити на полицю.

За допомогою різних кольорів можна створювати плавні градієнти та звичайні глиняні горщики перетворити у дизайнерську річ. Якщо ви бажаєте отримати матову поверхню, використовуйте універсальний безбарвний лак New Ton матовий. Він наноситься не пізніше ніж через 30 хвилин після останнього шару фарби.

Аерозольні фарби, лаки, грунти NEW TON — універсальні інструменти для рішення побутових і творчих задач. Фарбуйте балончиками якісно, швидко, креативно!

Читайте також, чим пофарбувати мангал або камін.