Аерозольні фарби № 1
Перший вітчизняний виробник

Головна
/
Ідеї ​​для дому
/

Фарба для екстремально високих температур

Чим пофарбувати метал або чавунні дверцята печі

Піч, складена з цегли, обмазана глиною, побілена крейдою, швидко втрачає первісний вигляд. У період активної топки “піч дихає”: нагріваючись — розширюється і остигаючи — скорочується. В результаті з’являються тріщини, відколи, забруднення, сліди кіптяви, осипання побілки. Для підтримання охайного зовнішнього вигляду піч необхідно білити і чистити щороку в кінці опалювального сезону.

Складно зберігати в ідеальному стані і залізні (або чавунні) частини печі — дверцята, засувки, кришку, раму. Згодом на них з’являється нагар, іржа, розводи від крейди і глини. Після побілки їх бажано фарбувати.

В цій статті детально розкажемо як і чим пофарбувати заслінку печі, оновити зовнішній вигляд чавунних або залізних елементів.
Також, дивіться відео з процесом фарбування жаростійкою фарбою. Підписуйтесь на канал ⚡️ та дивіться цілу серію DIY відео: декор, авто тема, ідеї до свят та багато іншого про фарбування балончиками.

Під час топки чавунні деталі сильно нагріваються. Тому для фарбування печі необхідна жаростійка емаль, що витримує високі температури. Будь-які інші фарби швидко обгорять і емаль облупиться.

Термостійка емаль NEW TON в аерозолі витримує нагрів до +600°C. Також, вона містить антикорозійні компоненти, завдяки чому захищає від іржі. Жаростійка емаль NEW TON еластична і не деформується при нагріванні й охолодженні печі. При фарбуванні термостійкою емаллю New Ton важливо знати:

  1. Перед фарбуванням жаростійкою фарбою поверхні не ґрунтують. Ґрунтовка, на відміну від спеціальної жаростійкої емалі, не еластична й не витримує високих температур.
  2. Термостійкі фарби в балончиках New Ton випускаються різних кольорів. Звертайте увагу на інструкцію, де вказано яку температуру витримують різні кольори. Або читайте на сайті у описі до продукту.
  3. Фарба набуває своїх властивостей термостійкості лише після першого прогрівання до +180-200ºC. До цього вона може злегка обсипатися з поверхні.

Придбати жаростійку фарбу для фарбування мангалу або заслінки печі можна в онлайн або офлайн магазинах по всій Україні.

Процес фарбування дверцят топкової та заслінки руської печі:

1. Підготувати металеві поверхні до фарбування

Очистити від пилу, кіптяви і крейди, відшліфувати наждачним папером, знежирити будь-яким розчинником. Стінки печі й підлогу захистити плівкою, папером чи картоном.

2. Фарбуємо метал жаростійкою емаллю

В інструкції зазначено, що поверхні перед фарбуванням ґрунтувати не можна. Тому після очищення та знежирення одразу фарбуємо. Щоб отримати рівномірне покриття, струшуємо балон 2-3 хвилини — перемішуємо фарбу. Наносимо фарбу на дверцята топкової з відстані 25-30 см.

Фарбувати балончиком дуже швидко, зручно і просто. А з New Ton — ще й надійно.

3. Знежирюємо і фарбуємо заслінку руської печі

Так само як дверцята, перед фарбуванням шліфуємо і знежирюємо заслінку. Далі струшуємо балончик та поступово тонкими шарами наносимо фарбу на метал. За необхідності фарбуємо у 2-3 шари.

Важливо! Емаль набуває жаростійких властивостей після першого прогрівання поверхні до +180-200°C протягом 15 хвилин.

Читайте також як пофарбувати мангал жаростійкою фарбою через трафарет.