En

Весна в інтер’єрі: оновлюємо старі меблі

Як пофарбувати дерев’яний стілець аерозольними фарбами

Гарно підібрані в інтер’єрі кольори здатні налаштовувати на потрібний настрій, а також створювати відчуття безпеки і затишку. Гармонії у поєднанні кольорів, раніше за інших, навчає нас матінка-природа: молоді квітучі дерева навчають ніжному поєднанню трав’яного та рожевого кольорів; проліски й весняне небо показують розмаїття блакитних та синіх відтінків; сонячні кульбаби й перший золотавий мед розказують про гарячу палітру сонячних жовтих й помаранчевих відтінків.

Світло-зелений колір перш за все асоціюється з весною. Це колір пробудження природи, нового життя та розквіту після сірих зимових пейзажів. Вважається, що він добре впливає на нервову систему, розслабляє, покращує зір і позитивно позначається на роботі головного мозку. Його використовують для оформлення інтер’єру дитячих кімнат, офісних приміщень, а також кухонь і ванн.

Кольорознавці  запевняють, що салатовий колір в помірній кількості та при належному поєднанні, однаково добре впливає на різні типи особистості — допомагає впоратися з негативними думками, заспокоює і освіжає. А позитивні емоції майже як і ода, їжа та сон —необхідні для здоров’я.
В цій статті розкажемо як пофарбувати старий дерев’яний стілець радянських часів. Ви дізнаєтесь про технологію фарбування дерева балончиком та процес відновлення старих меблів своїми руками. Створимо градієнтний перехід одного кольору в інший та додамо свіжості в інтер’єр. Отже, гайда до справи!

Оновлення старих меблів: фарбуємо стілець балончиком

Матеріали для фарбування дерева:

Старий стілець радянських часів

Розкажемо як пофарбувати стілець балончиком:

1. Очищення дерева перед фарбуванням

Очищуємо дерево від бруду: наждачним папером обережно видаляємо стару злущену фарбу, бруд та пил з поверхні стільця. Бажано обирати наждачний папір різних номерів та змінювати його у процесі роботи для знищення нерівностей та до створення гладкої поверхні під ґрунтування. За наявності великих сколів та глибоких виїмок використовують шліфувальну машинку. 

2. Знежирюємо дерево перед ґрунтуванням

Знежирюємо поверхню антисиліконом чи іншим очищувачем для деревини. Ми використовували знежирювач PITON в балончику. Він безпечний для будь-якого типу поверхонь та легко знежирює у важкодоступних місцях.

Знежирення та очищення стільця перед фарбуванням

3. Ґрунтуємо табурет балончиком

Для надання поверхні деревини рівної, гладкої структури, а також для її захисту наносимо універсальний білий ґрунт. Крім того, завдяки ґрунтуванню у 1,5 рази зменшується витрата фарби та досягається максимальна яскравість кольору.

Наносити ґрунт найліпше на перегорнутий стілець – фарбуючи  зверху-вниз ніжки та легкими поступовими пшиками зворотну сторону сидіння.

Увага! Перед нанесенням ґрунту та фарби в балончиках уважно прочитайте інструкцію на балоні:

  • струшуйте балончики 2-3 хвилини;
  • фарбуйте на відстані 20-25 см від поверхні;
  • фарбуйте тонкими шарами у декілька етапів;
  • слідкуйте за температурою балончиків під час роботи (при t нижче +15ºС можливі патьоки, тому балончики потрібно нагріти у кімнаті до +20-25ºС).
Ґрунт для дерева в аерозолі. Ґрунтуємо старий стілець.

Порада:
Якщо потрібно пофарбувати пластикові садові чи кімнатні меблі обирайте спеціальний ґрунт для пластику, що не зашкодить матеріалу та дасть змогу фарбувати поверх ґрунту будь-якою фарбою навіть не призначеною для пластика.

4. Фарбуємо стілець аерозольними фарбами

Після висихання ґрунту (10-15 хвилин) можна переходити до фарбування. Струшуємо балони протягом 2-3 хвилин для рівномірного покриття кольором.

Першою наносимо аерозольну фарбу New Ton RAL 1016 лимонного кольору на усю поверхню стільця: легкими пшиками., на відстані та тримаючи балончик під кутом для рівномірного фарбування.
Даємо 5-7 хвилин для висихання першого шару та повторюємо процес 2-3 рази.

Після висихання лимонної, продовжуємо фарбування салатовою аерозольною фарбою New Ton RAL 6018. Дотримуємося тих самих правил, що і у попередньому кроці.

Через 10-15 хвилин перегорніть стілець та пофарбуйте сидіння у лимонно-жовтий колір, а також додайте кілька пшиків на межі сходження фарб.

Для більш цікавого вигляду меблів, можна створити перехід фарб одна в одну подібно до ефекту омбре. Для цього наприкінці фарбування, легкими пшиками та на більшій відстані від поверхні, розтушуйте кордони кольорів більш світлою фарбою ( на прикладі цього стільця – лимонно-жовтою).

Меблі до зустрічі весни готові! 

Аерозольні фарби, лаки, грунти NEW TON — універсальні інструменти для рішення побутових і творчих задач.

Дивіться також відео інструкцію з фарбування стільця й оновлення меблів фарбами New Ton. Обирайте свою палітру та додавайте свіжості в інтер’єр.

Дивіться DIY відео та підписуйтесь на канал, де ви знайдете найбільше інформації про фарбування балончиками New Ton.

YouTube відео

Читайте також, чим пофарбувати мангал або камін.