En

Чим і як пофарбувати мангал, камін, двигун автомобіля

У вогні не горить і води не боїться — сила дракона у фарбах New Ton

Мангал після фарбування

Пофарбувати мангал (новий кований або старий заржавілий), гриль, барбекю, коптильню чи жаровню. Пофарбувати підставку тандира, піч чи шашличницю — легко і швидко з New Ton.

YouTube відео

Дивіться як фарба New Ton перемагає вогняну стихію у відео «Як пофарбувати заслінку для печі» чи читайте статтю, що покроково відповість на питання:

 • Скільки шарів фарби наносити?
 • Чи є спеціальна термостійка фарба для тюнінгу, реставрації автомобіля?
 • Чи треба ґрунтувати поверхню, якщо наноситься термостійка фарба по металу?
 • Чи можна пофарбувати мангал усередині?
 • Чи захищає жаростійка фарба по металу від дощу та вологи?

Отже, відповімо на головні запитання щодо жаростійких (термостійких) емалей:

 1. Емаль термостійка в аерозолі або у банках наноситься виключно на зовнішній бік пристроїв, призначених для приготування їжі на вугіллі або на відкритому вогні.
 2. Поверхні, що зазнаватимуть нагріву, перед фарбуванням не можна ґрунтувати. Ґрунтовка, на відміну від спеціальної жаростійкої фарби, не еластична й не витримує високих температур.
 3. Фарба термостійка містить антикорозійні компоненти, які захистять пофарбований виріб від іржі.
 4. Термостійкі фарби у балончиках випускаються різних кольорів. Звертайте увагу на інструкцію, де вказано температурний діапазон короткострокового і тривалого нагріву для кожного конкретного кольору.
  Як правило, чорна і срібляста вогнетривкі фарби витримують температуру короткострокового нагріву (не більше 4 годин) +600 ºС і тривалого нагріву (понад 4 години) +400 ºС. Для інших кольорів – жовтого, червоного, коричневого тощо – температура короткострокового нагріву становить +400 ºС, тривалого +200 ºС.
 5. Нанесена на поверхню фарба набуває своїх властивостей майже відразу – через 15 хвилин після першого прогрівання до +180-200 ºС. До цього вона може злегка обсипатися з поверхні.

Купити жаростійку фарбу можна переглянувши її у онлайн магазинах або на карті офлайн магазинів по всій Україні. Тож не зволікайте й нумо фарбувати мангал!

Такий вигляд мав старий мангал до фарбування

Розкажемо покроково як правильно підготувати поверхні перед фарбуванням, зокрема як пофарбувати мангал якісно та без патьоків:

1. Підготувати металеві поверхні до фарбування. Очистити. За допомогою наждачного паперу видалити іржу. Знежирити розчинником або універсальним знежирювачем.

2. З відстані 25-30 см нанести жаростійку фарбу на підготовлену поверхню. Фарбувати лише зовнішні поверхні!

3. Фарба термостійка висихає швидко. Вже через 7-10 хвилин на чорний фон можна нанести малюнок за допомогою трафаретів. Для малюнка теж слід використовувати термостійку фарбу.

4. Даємо висохнути кожному шару жаростійкої фарби протягом 7-10 хвилин, трафарет зсуваємо і знову наносимо фарбу, але вже іншого кольору.

Для реставрації старого мангала використовували жаростійку фарбу у балончиках NEW TON – чорну, червону та жовту.