En

Настінний декор «рама-сонце» для дзеркала власноруч

Створимо декоративну рамку в інтер’єр з коктейльних трубочок та за допомогою аерозольної фарби New Ton

Кожен з нас потребує тепла та сонячного світла. Потяг людини до сонця існував з початку віків і не згасає донині. З пам’яток минулих століть відомо, що стародавні цивілізації шанували сонце за Бога або як його прообраз. У слов’янському язичництві культ відзначився вшануванням бога Сонця Даждьбога. Орнаменти та малюнки, прикраси і одежа, форма домівок та декорування предметів побуту — неодмінно носили характерний символ — коло з променями.

Графічний знак сонця, оточений безліччю променів не втрачає актуальності й у наш час. Сучасні дизайнери та митці застосовують давні символи для створення магнітичного зв’язку між глядачем та витвором. Фешн фотографи й інстаграм блогери додають в антураж фотозйомки чудернацькі рами, в тому числі й у вигляді сонця, задля ефекту третього виміру на фото. Декоративні рами з різним оздобленням по периметру (подібно променям) обрамляють дзеркала та годинники або використовуються як самостійні інтер’єрні елементи. М’які лінії основної форми, компенсовані «колючим» вінком, утворюють сучасну стильну композицію, доцільну для оформлення віталень, спалень, ванних кімнат та передпокою.

«Рама-сонце», виконана із срібного чи золотистого металу, кілька років поспіль залишається трендом інтер’єрного дизайну. Мас маркет нарівні з брендовими магазинами пропонує безліч варіацій «сонячних» рам за ціну вище середнього та високу, що часто не відповідає якості матеріалів.

Дивіться як швидко, якісно і, головне без зайвих витрат, створити трендову дизайнерську річ із простих матеріалів.

YouTube відео

За бажанням, можна зробити суцільну копію існуючих рам або вигадати щось своє. Для нашої ми обрали нестандартний відтінок подібний до кольору Pantone 2020 (Light Turquoise та Turquoise Mosaic Blue) — морська хвиля RAL 5021 .

Матеріали для створення:

  • коктейльні трубочки (100 шт для діаметру рами 40 см);
  •  щільний картон або ДСП;
  •  циркуль;
  • ножиці та олівець;
  • клей;
  •  рукавички;
  •  аерозольна фарба в балончику (NEW TON морська хвиля RAL 5021)

Етапи роботи:

1. З щільного картону вирізаємо кільце, яке буде основою для рами.
2. Наклеюємо трубочки по колу:
а) перший ряд: клеїмо усю трубочку повністю;
б) другий ряд: відрізаємо 5 см від цілої трубочки і клеїмо між попереднім шаром;
в) третій ряд: клеїмо відрізки, що залишилися від попереднього кроку.

3. Чекаємо до повного висихання клею. Якщо є можливість використовуйте клейовий пістолет — він менш токсичний та дає швидкий надійний результат.

4. Уважно читаємо інструкцію на балоні з фарбою: струшуємо балон протягом 2-3 хвилин для перемішування колірного пігменту і наносимо фарбу на поверхню на відстані 20-30 см, щоб уникнути патьоків. Для більш інтенсивного кольору або при перекритті темної поверхні світлим відтінком, наносимо фарбу в 2 шари, попередньо дочекавшись висихання першого слою ( 7-10 хвилин).

Рама-сонечко готова!
Знайдіть їй належне місце у вашому інтер’єрі і хай вона зігріває ваше серце, ажде ця дизайнерська річ зроблена вашими руками.

Читайте, також, як реставрувати раму для дзеркала та за допомогою бронзи додати ефект старовини.