En

Кілька варіантів фарбування дисків балончиками

Чим пофарбувати автомобільні диски в домашніх умовах

Питання актуальне для більшості автолюбителів. Дана стаття буде корисна власникам автомобілів, які звикли самостійно робити ремонт та тюнінг авто.

Сталеві штамповані диски, що є частиною дискових коліс, швидко втрачають привабливий вигляд через вплив абразиву: дорожнього пилу, ударів каміння, солей та інших реагентів. Кожен автомобіліст обирає свій варіант вирішення ситуації:

  1. Залишає як є і не звертає уваги на недоліки;
  2. Купує нові диски за чималу вартість;
  3. Віддає старі диски на реставрацію до автомайстерні, що теж потребує витрат;
  4. Здійснює реставрацію бюджетно — обирає фарбування дисків своїми руками.

Для тих, хто впізнав себе в останньому варіанті, розкажемо детальніше та покажемо на відео, як і чим пофарбувати диски авто та отримати результат, який буде вартий старань, та заощадить чималі кошти.

Спочатку слід визначити, які саме у диски на вашому автомобілі. Існує декілька варіантів: сталеві (штамповані) або легкосплавні (литі). Ремонт і фарбування дисків того чи іншого виду практично ідентичний, але існує кілька нюансів. Фарбування литих дисків вимагає попереднього ґрунтування автомобільним ґрунтом для кольорових металів. Фарбування штампованих дисків такої підготовки не вимагає. Втім, використання ґрунту допоможе замаскувати глибокі подряпини та нерівності, а також зменшить витрату фарби у два рази.

Акриловий автогрунт New Ton, дозволяє заповнити всі подряпини, тріщинки й ідеально підготувати поверхню до фарбування. Друге важливе питання у процесі оновлення дисків, це вибір фарби.

Для фарбування дисків можна використовувати авто серію – акрилову фарбу для дисків та акриловий авто лак або спеціальну емаль для металу Aluminium spray New Ton.

Автомобільні фарби та лаки, як і спеціалізовані емалі, розраховані на довгий термін експлуатації у будь-яку погоду. Різниця у необхідності використання грунту і лаку до та після фарбування.

Якщо для оновлення дисків ви обрали авто емалі New Ton, перед нанесенням фарби бажано використовувати автомобільний ґрунт, а після — авто лак. У разі ж вибору емалі Aluminium spray, процес спрощується до мінімуму. Емаль має у складі дрібнодисперсний алюміній, витримує температуру нагрівання від +300°С та не вимагає попереднього ґрунтування й нанесення лаку. Детальніше ознайомитися зі спеціалізованими фарбами можна тут.

Обираючи емалі, головне слідувати двом правилам: підбирати емаль відносно до матеріалу поверхонь, що потребують фарбування та уважно слідувати рекомендаціям вказаним на зворотному боці балона.

Тоді, реставрація дисків перетвориться на абсолютно нескладний і цікавий процес з реставрації авто.

Далі розкажемо про два варіанти фарбування — обирайте той, що підходить саме вам.

Матеріали для роботи (варіант №1):


Розкажемо покроково як самостійно Як пофарбувати диски авто:

1. Підготуємо поверхню до фарбування

Ретельно очищуємо поверхню диска наждачним папером. Видаляємо бруд і по можливості іржу. Далі, протираємо диски від наждачного пилу сухою ганчіркою. Закриваємо малярною стрічкою чи захисною плівкою гумові ділянки колеса, щоб не забруднити їх при фарбуванні.

2. Знежирюємо поверхню дисків

Щоб ґрунт та фарба рівномірно лягли на поверхню, добре знежирте диски. Можна використовувати будь-який знежирювач або Антисилікон Piton в балончику, що дуже зручний для очищення поверхонь складних конфігурацій.

3. Ґрунтуємо автодиски

Перед ґрунтуванням балон дуже добре струшуємо. Розпилюємо акриловий авто ґрунт NEW TON з відстані 25-30 см. Фарбуємо у 1-2 шари, даючи кожному шару просохнути 7-10 хвилин.

4. Фарбуємо диски аерозольним балончиком

Через 15-20 хвилин після нанесення ґрунту, переходимо до фарбування. Струшуємо балончик New Ton 2-3 хвилини. Для рівномірного і якісного фарбування важливо, щоб температура балончика та довкілля була +25°C.

Також, в процесі фарбування не забувайте провітрювати приміщення. Користуйтеся засобами індивідуального захисту — рукавичками та респіратором. Тримаючи балон під нахилом, з відстані приблизно 25-30 см розпилюйте фарбу на заґрунтовані диски. За потреби, через 7-10 хвилин нанесіть другий/третій шар емалі.

5. Останній етап – лакування авто дисків балончиком

Для посилення блиску й максимально міцного покриття, через 30 хвилин після останнього шару емалі, нанесіть безбарвний акриловий авто лак NEW TON.

Дивіться ще один варіант фарбування дисків без ґрунту та лаку:

YouTube відео

Аерозольні фарби NEW TON — прості рішення, миттєвий результат.

Дивіться також, як пофарбувати авто бампер балончиком в умовах гаража.