En

Крок до зірок: перетворення старенького самокату

Фарбуємо самокат балончиком власноруч — 120 хвилин до повного перетворення

Після насиченого емоціями літа осінь приходить, наче холодний душ після спекотного дню — зненацька й дещо стресово. Пляжний відпочинок сходить нанівець але ще теплі вечори ваблять і кличуть. Катання на велосипеді – чудовий варіант відпочинку, якщо є хороша компанія і бажання крутити педалі.

Але коли накопичилася втома, хочеться яскравих емоцій або ж дітям потрібна розрядка від перших уроків — самокат кращий варіант. Дитяча безпосередність, легкість в управлінні і мінімум зусиль для «вітру у волоссі» — тільки частина з безлічі причин дістати забуту «іграшку». І як прикро, якщо, нарешті, зважившись колесити дворами, виявляється, що транспорт у сумному становищі: фарба вигоріла і місцями облупилася, а на металі з’явилася перша іржа.

Але хто нас зупинить, якщо є мета, а перешкоди лише підштовхують до дій? Озброюємося фарбою в балончиках і вперед — готувати транспорт до несамових веселощів.

Для фарбування самоката знадобляться:

Розберемо детальніше процес фарбування самокату своїми руками:

1. Обробка перед фарбуванням

Зашкуріваем поверхню самоката наждачним папером або абразивною губкою, щоб видалити сміття, згладити нерівності і прибрати іржу, якщо вона є. За допомогою захисної плівки (монтажної стрічки або паперу) захищаємо місця не призначені для фарбування: колеса, кермо і сидіння.

2. Знежирення

Вдягаємо захисні рукавички (маску, якщо необхідно) і наносимо на поверхню металу будь-якої знежирювач (ми використовували анти силікон «Piton»). Завдяки даному етапу, фарба рівномірно лягає на поверхню і не облазить з часом.

3. Нанесення аерозольної фарби

Щоб пофарбувати метал без патьоків використовуйте фарбу в аерозольних балончиках. Для середнього самоката, при правильній експлуатації вистачить одного балона, але краще купити кілька кольорів, щоб створити свій унікальний дизайн.

Весь самокат покриваємо сріблястою фарбою (NEW TON – RAL 9006) в один шар, не намагаючись зафарбувати всі ділянки з першого нанесення. Для кращого покриття тримаємо балончик на відстані 15-25 см від поверхні під кутом 45°. Через 3-5 хвилин наносимо другий шар сріблястої фарби (кількість шарів залежить від поверхні і вибраного кольору).

Після висихання другого шару, через 3-5 хвилин додаємо творчу нотку в нашу роботу: локально покриваємо самокат рожевої (NEW TON – RAL 4003), а потім блакитною (NEW TON – RAL 5021 морська хвиля) емалями, не забуваючи витримувати 3-5 хвилин між нанесенням.

Щоб досягти більшої насиченості кольору або отримати матову поверхню — використовуємо лак універсальний, який наноситься через 15-20 хвилин після фінального шару фарби.
Реставрація закінчена – попереду час пригод!

Якщо вам необхідно пофарбувати автомобіль або підфарбувати сколи, подряпини – велика кольорова гамма емалі з ефектом «металік» для Lada, Daewoo Chevrolet, Skoda, Geely і інших автомобілів представлена тут.
Якщо ви бажаєте придбати універсальну емаль для багатьох творчих та господарських робіт оберіть потрібний колір тут.

YouTube відео