En

10 запитань про фарбування балончиками

Найпоширеніші запитання та омани про аерозольні емалі — дізнайтеся правду

1. Чи потрібно читати інструкцію перед фарбуванням та дотримуватися правил фарбування?

Підготовка  поверхні та дотримання правил фарбування – запорука успіху.

 • Якісна підготовка поверхні – очищення, шліфування, знежирення, за необхідності – ґрунтування.
  Недотримання цієї рекомендації призводить до відшаровування і осипання фарби, утворення силіконових кратерів, появи іржі, зміни кольору.
 • Дотримання рекомендованого температурного режиму.
  Ігнорування даного правила призводить до збільшення терміну висихання покриття, ефекту закипання, появи шагрені і патьоків при високій температурі та розшарування фарби при низькій температурі.
 • Якісне перемішування фарби –  струшування вмісту балона протягом 2–3 хвилин.
  Неувага до такої вимоги призводить до отримання неоднорідного кольору, закупорки клапана і розпилювальної головки.
 • Пробне розпилення для перевірки очікуваного результату.
 • Нанесення фарби здійснюється у 2–3 тонких шари з відстані 25–30 см від поверхні, що фарбується.
  Міжшарова витримка становить 2–3 хвилини. Положення балона вертикальне.
  Недотримання цих рекомендацій призводить до утворення патьоків, розшаровування фарби, появи бульбашок, отримання неоднорідного кольору покриття.
 • Очищення клапана після використання за інструкцією.
  Ігнорування такої поради призводить до закупорки клапана та розпилювача і неможливості повторного використання балона.

2. Чому на балоні вказаний об’єм 400 мл, а балон має вагу 330-380 грамів (в залежності від кольору емалі)?

Середня вага балона становить 330– 380 г. У кожному балоні містяться фарба, суміш органічних розчинників і газ. Щільність газу менша від щільності фарби і становить 0,57 г/см3. Тому вага балона змінюється залежно від ваги складових частин фарби.
Таким чином, сумарна вага балона залежить від кількості пігментів і наповнювачів.

3. У чому полягає відмінність між універсальним та автомобільним лаком NewTon?

Лак універсальний і лак автомобільний призначені для різних цілей. Лак універсальний може використовуватись самостійно або для захисту металевих, бетонних, гіпсокартонних, дерев’яних, скляних, паперових та інших поверхонь. Лак автомобільний призначений спеціально для захисту автомобільного лакофарбового покриття.

Лак автомобільний NEW TON має більшу твердість, підкреслює глибину кольору і має більш високий  глянець за рахунок більш високого сухого залишку. Отже, такий лак утворює на поверхні більш товстий шар.
Сухий залишок  –  це тверда складова лакофарбового покриття, яке залишається після випаровування летючих компонентів (розчинників). Чим вище сухий залишок, тим кращими є захисні властивості лакофарбового покриття.

4. Як правильно підібрати автоемаль до кольору автомобіля?

Кращий спосіб підбору візуальний, а не за кодом кольору автомобіля. По-перше, з часом фарба тьмянішає і вигорає, тобто змінює свій оригінальний колір. По-друге, навіть новий автомобіль може відрізнятися за відтінком від заводського стандартного кольору.
Підбір автоемалі можна здійснити за допомогою каталогу-віяла NEW TON з реальними взірцями кольорів або за допомогою зразків фарби на кришці (такі зразки є і на балонах і на реставраційних олівцях). Підбір кольору найкраще робити при сонячному освітленні, щоб добре було видно всі переливи відтінку. Порівнювати відтінки фарби в каталозі з кольором автомобіля необхідно методом підбору найбільш близького відтінку. Це легко здійснити, відкривши двері автомобіля або знявши лючок бензобака. Таким чином, можна визначити оптимальний відтінок і досягти найбільшого співпадіння між кольором фарби та кольором автомобіля.

5. Чи потрібно після фарбування автомобільною емаллю наносити авто лак?

В якості заключного шару – для надання глибини кольору, отримання глянцевого ефекту і захисту від механічних та атмосферних впливів – рекомендується не пізніше ніж через 30 хвилин після нанесення останнього шару фарби покривати її лаком. У випадку з фарбою автомобільною металік нанесення лаку є обов’язковим! Чому? Ефект металік досягається за рахунок алюмінієвої пудри, яка міститься на поверхні базової фарби металік.
Лак автомобільний NEW TON захищає фарби-металіки від стирання.

6. Чи можна полірувати автомобіль після нанесення автомобільного лаку NewTon?

Лак автомобільний NEW TON однокомпонентний. Після фарбування однокомпонентними лаками полірувати кузов автомобіля не можна, оскільки однокомпонентні лаки не містять затверджувача і не призначені для полірування.

7. Чи можна використовувати фарбу хром для реставрації автомобільних дисків?

Фарба суперхром NEW TON призначена тільки для внутрішніх робіт. Застосовується для реставрації та декоративного фарбування поверхонь, які не зазнають механічних впливів. Фарба суперхром нестійка до стирання, тому вона не придатна для фарбування автомобільних дисків. Для фарбування дисків спеціально випускається емаль для дисків NEW TON на акриловій основі. Вона міцна і стійка до механічних впливів.

8. Чи можна наносити акрилову фарбу на алкідну та навпаки?

Існує кілька типів акрилових фарб:
а) акрилові фарби на водній основі (інтер’єрні, або фасадні фарби);
б) двокомпонентні акрилові емалі (автомобільні акрилові фарби у банці). Вони містять два компоненти –  фарбу  і затверджувач, полімеризуються за рахунок хімічної реакції із затверджувачем, причому ця  реакція необоротна;
в) однокомпонентні акрилові емалі (використовуються в аерозолях). Висихають на повітрі за рахунок випаровування розчинників.

Акрилові двокомпонентні фарби наносити на алкідні та акрилові однокомпонентні не можна, оскільки вони поводяться по відношенню до  останніх агресивно. Наносити на двокомпонентні фарби алкідні та однокомпонентні акрилові можна, тому що реакція полімеризації необоротна і покриття стійке.

В аерозольних фарбах використовується однокомпонентна основа. Всі аерозолі висихають на повітрі за рахунок випаровування розчинників. Тому комбінувати нанесення однієї на іншу акрилових та алкідних аерозольних фарб можна. Однак слід наносити фарбу не пізніше ніж через 30 хвилин після нанесення останнього шару фарби (акрилової або алкідної).
Також важливу роль відіграє розчинник. Якщо розчинник агресивний,  він може розчинити алкідну фарбу. Зазвичай більш агресивні розчинники містяться в акрилових однокомпонентних фарбах. Тому при нанесенні акрилової однокомпонентної фарби на алкідну фарбу треба бути обережним і спочатку переконатися, що покриття не зазнає негативного впливу.

У разі нанесення алкідної однокомпонентної фарби на акрилову, при дотриманні часових рекомендацій (не пізніше ніж через 30 хвилин після нанесення останнього шару фарби), побоюватися немає причин, оскільки в алкідних однокомпонентних фарбах розчинники менш агресивні.

9. Яку температуру витримує фарба суперхром?

Фарбу суперхром NEW TON можна нагрівати до 70°C. При більш високій температурі лакофарбове покриття розм’якшується, а потім знову набирає твердості. При температурі понад 100°C лакофарбове покриття може втрачати блиск. При температурі понад 130°C фарба суперхром золото вигорає. Тому використовувати фарбу суперхром NEW TON на поверхнях, які нагріваються вище 70°C,  не можна.

10. Чи можна фарбувати мікрохвильову піч всередині емаллю для побутової техніки чи іншою аерозольною фарбою?

Фарбувати мікрохвильову піч всередині аерозольною фарбою будь-якої торговельної марки не можна. Адже фарба токсична, вона не повинна вступати в реакцію з продуктами харчування.

Далі буде…

Якщо ви не знайшли відповідь на ваше питання – залюбки відповімо на нього особисто.
Будь ласка, напишіть нам лист з описом питання або зателефонуйте на гарячу лінію для спілкування з менеджером:

Телефони:
+38 (057) 781 64 46
+38 (050) 240 04 24
+38 (068) 085 42 85

E-mail: e-marketing@newton.ua