En

Технологія фарбування металевих виробів балончиком

Як пофарбувати метал на прикладі фарбування урни

Волога, опади, перепади температури згубно діють й поступово руйнують металеві вироби. У місцях відшарування фарби з’являються ділянки окиснення. Своєчасне фарбування металу запобігає корозії. Фарбування металу своїми руками сьогодні вже не проблема. Універсальна аерозольна фарба New Ton призначена для фарбування металевих поверхонь будь-якої форми та конфігурації. Вона легко проникає у важкодоступні місця, рівномірно забарвлює перфорацію, місця з’єднань, вигнуті, кручені, складні металеві конструкції.

Фарба для металу, дерева та інших поверхонь в аерозолі значно спрощує і прискорює процес фарбування металу в домашніх умовах. Своєю чергою, обробка металу перед фарбуванням універсальним ґрунтом New Ton в аерозолі забезпечує відмінну адгезію та гарантує надійний захист від іржі.

Більш детальніше про переваги аерозольної фарби New Ton та про, як правильно пофарбувати метал – читайте в цій статті на прикладі фарбування металевої перфорованої урни. За два роки експлуатації під голим небом вона втратила свій зовнішній вигляд і місцями дуже поіржавіла.

1. Підготовка металу до фарбування

Роз’єднуємо фрагменти металевої конструкції для якісної підготовки поверхні металу під фарбування. Очищаємо кожний фрагмент від бруду та пилу.

 Розібрана урна

2. Видалення іржі та обробка металу

Щоб усунути невеликі осередки іржі, знадобиться простий грубозернистий наждачний папір. У місцях сильних пошкоджень видалити іржу можна за допомогою металевої щітки або дрилем зі спеціальною насадкою. У будь-якому разі фарбування іржавого металу без попереднього очищення небажане. Обробку металу перед фарбуванням робити значно простіше, якщо метал не був схильний до корозії. Досить за допомогою наждачного паперу збити глянець зі старого лакофарбового покриття і повністю видалити, відчистити відшаровану фарбу. Підготовка металу до фарбування — це, перш за все, повне очищення від бруду, пилу, залишків старої фарби, осередків корозії. Після роботи з наждачним папером необхідно видалити утворений пил сухою та чистою серветкою.

3. Знежирення металу перед фарбуванням

Саме від якості знежирення металу буде залежати як довго прослужить лакофарбове покриття. Будь-який ґрунт або фарба для металу наносяться тільки на якісно знежирену поверхню. Обробити метал перед фарбуванням можна будь-яким розчинником, знежирювачем або антисиліконом. Безпосередньо перед фарбуванням на чисту серветку наносять невелику кількість засобу, після чого протирають всю поверхню металевого виробу. Рекомендується працювати в гумових рукавичках, щоб уникнути контакту з розчинником.

Більш зручний спосіб підготовки металу – це знежирювач в аерозолі. Завдяки аерозольному упорскуванню Антисилікон Piton проникає в найвужчі й важкодоступні місця, а також виключає контакт зі шкірою. Такий спосіб особливо зручний для знежирення перфорованого металу та металевих виробів складних конфігурацій.

4. Ґрунтування металу перед фарбуванням

Ґрунтування необхідно робити в тих місцях, де була зачищена іржа та повністю відсутнє лакофарбове покриття. Ґрунт заповнює нерівності та невеликі заглиблення, які утворилися в результаті попередньої обробки металевого виробу, гарантує надійний захист від іржі.

Універсальний ґрунт в балончику легко наноситься, висихає вже через 15-20 хвилин, захищає метал від корозії та дозволяє зменшити витрату фарби у 2 рази.

Корпус урни з перфорованого металу ґрунтувати не треба, досить збити глянець зі старої фарби.

5. Фарбування перфорованого металу

Аерозольні фарби значно спростили і прискорили процес фарбування металу в домашніх умовах. Для отримання якісного покриття під час фарбування балончиком слід дотримуватися чотирьох основних правил:

1. Під час фарбування, температура балона, повітря і металевого виробу має становити не нижче +25ºС.
2. Перед фарбуванням розмішати вміст балона, струшуючи його протягом 2-3 хвилин. У процесі роботи періодично струшувати балон.
3. Зробити пробне розпилення.
4. Тримати балон вертикально. Розпилювати емаль тонким шаром з відстані 25-30 см. За необхідності через 5-7 хвилин нанести другий шар.

Для фарбування такого металевого виробу достатньо одного балона аерозольної фарби по металу New Ton.

Результат фарбування металу балончиком власноруч вартий виконаної роботи:

Читайте також, як пофарбувати ванну балончиком в домашніх умовах.