En

Спогади дитинства: летіти на санчатах у безхмарний час

Оновлюємо дитячі санчата аерозольними фарбами для металу та пластику New Ton

Сніг валить з неба, ніби хтось одночасно розірвав безліч пухових подушок. Дерева, будинки, вуличні коти і розчищені доріжки проносяться перед очима, немов малюнки в трубі-калейдоскопі. Я сиджу на санях, як вершник, що осідлав норовливого жеребця.

Фарбуємо дитячі санки

Мене везуть по гладкому снігу і щось всередині мене скаче і палає. Тоді я ще не знаю, що це й є те саме відчуття нового, раніше не пізнаного — відчуття захоплення і абсолютного щастя. Тато тримає мотузку санчат, а вільною рукою, раз у раз, підіймає порцію снігу і, роблячи з нього снігові кульки, кидає далеко у небо. Мама йде поруч і чомусь посміхається, поглядаючи на дії батька. Раптом, я вирішую, що обділений увагою і, у ту ж мить, падаю додолу, прямо в м’який замет.
Ще кілька секунд батьки продовжують йти вперед, але ось тато усвідомлює, що везти стало занадто легко і обертається в мою сторону. Мене обтрушують, підіймають рукавички, які мама давно погрожує пришити до моєї шуби аби не губив, і мене знову саджають на трон.

“Нооооо, тато!” – кричу я щосили, а він, піддавшись моїй черговій витівці, зривається з місця і біжить вперед, смикаючи мотузку санчат. Мені здається, ми летимо нарівні з вітром і я регочу на всю вулицю не думаючи ні про що …

Так, старі санчата, випадково знайдені в гаражі, підіймають у моїй душі бурю спогадів. Вид колишнього друга дійсно печальний: полози зовсім проржавіли, фарба на сидінні та спинці облупилася та пожовтіла.

Дивлячись на них зараз, складно повірити самому, а тим паче довести дітям, що ця річ приховує чарівну силу тепла та радості.

Але якщо повернути їм зовнішній лоск та показати тепло особистих спогадів у дії, цілком можливо, що їх сила передасть щасливі відчуття вашим дітям чи онукам. Обравши якісну фарбу в балончиках, зусиль на відновлення знадобиться мінімум. А додатковий декор у вигляді сніжинки, внесе доречну новизну не руйнуючи колишнього шарму.

Дивіться, як швидко і без зайвих витрат, оновити стару, але пам’ятну річ, за допомогою аерозольної фарби New Ton RAL 5002, RAL 9003 і алюмінієвої емалі ALUMINIUM SPRAY спеціального призначення.

YouTube відео

Або читайте детальний опис про процеси фарбування пластику і металу.

Матеріали для реставрації:

Процес реставрації покроково:

1. Підготовка поверхні: видаліть іржу з поверхні полозів санок за допомогою металевої щітки, наждачного паперу або абразивної губки. Після чого протріть поверхню ганчіркою від пилу.

2. Знежирення поверхні під фарбування: рівномірно нанесіть антисилікон з балона на всю поверхню саней, щоб видалити жир, пил бруд та залишки іржі. Малярною стрічкою та захисною плівкою вкриваємо усі поверхні, крім полозів, на які будемо наносити алюмінієвий спрей.

3. Захист від фарби: закрийте харчовою плівкою, малярським скотчем або будь-чим іншим ті поверхні, на які не повинна потрапити фарба.

4. Оновлення полозів: щоб створити ефект алюмінію та захистити поверхню полозів від корозії та іржі використовуйте ALUMINIUM SPRAY. Емаль спеціального призначення наноситься практично на будь-яку поверхню без попереднього ґрунтування.
Фарбою, що залишиться після фарбування саней, можна, наприклад, пофарбувати диски авто. Aluminium spray захищає метал від корозії, утворює міцне глянсове покриття з алюмінієвим блиском, стійкий до бензину, мастил, сольових розчинів, перепадів температур, механічних і атмосферних впливів.

5. Фарбування балончиком: наносимо темно-синій колір (New Ton RAL універсальна 5002) на нижню частину саней (місце “під ноги”). Для рівномірного покриття струшуйте балон 2-3 хвилини перед фарбуванням. Наносьте фарбу з балона під невеликим кутом і на відстані 20-30 см від об’єкта. Не варто намагатися перекрити всю площину кольором з першого разу: почекайте 5-7 хвилин поки перший шар просохне, нанесіть другий, а потім, при необхідності, – третій шар.

Через 15-20 хвилин — після висихання фарби — закрийте тільки но пофарбовану поверхню плівкою.

6. Ґрунтування пластику: на сидіння та спинку санок нанесіть ґрунт для пластику для подальшого якісного фарбування. Дочекайтеся повного висихання (10-15 хвилин).

7. Фарбування пластику: для фарбування сидіння і спинки нанесіть білу емаль (New Ton універсальна RAL 9003) на поверхню. Через 5-7 хвилин розпорошіть другий шар фарби для створення рівномірного і насиченого кольору.

8. Малюємо сніжинки за допомогою трафарета: використовуйте зимові трафарети для створення новорічного декору (трафарет сніжинки легко зробити своїми руками, вирізавши потрібну форму з щільного картону).
Для чітких контурів малюнка, використовуйте для трафаретів щільний картон або інший жорсткий матеріал. Наносьте аерозольну фарбу через трафарет тільки на пласкі поверхні, щоб уникнути затікання фарби.

Сані готові! Одягайтеся тепліше і вперед — за старими, новими емоціями.