En

Мольберт художника в стилі Джексона Поллока

Як пофарбувати дерев’яний мольберт аерозольними балончиками

«Сучасне мистецтво, по моєму, не більше, ніж засіб відображення цілей тієї епохи, в якій ми живемо» (Джексон Поллок)

Мистецтво – це пристрасть! Воно багатогранне і має різні форми вираження. З роками в автора напрацьовується власний стиль, за допомогою якого його впізнають, якому наслідують та захоплюються. Згадаємо відомого художника експресіоніста – Джексона Поллока, який мав оригінальний спосіб малювання, завдяки чому став засновником і поклав початок експресіонізму в живописі ХХ сторіччя. Власну манеру письма Поллок шукав усе життя. Здавалося б нічого складного: художник просто клав на підлогу полотно і, немов чарівною паличкою, розмахував над ним пензлем з фарбою.

Різнобарвністю фарб, загадковими та неповторними сюжетами відрізняються роботи художника, вони є особливими. Джексон Поллок не торкався полотна пензлем, він безладно, але майстерно розбризкував фарбу створюючи загадкові сюжети. Сам же художник називав свій спосіб малювання «живопис що ллється», саме ця манера згодом поклала початок новій художній техніці. Жодна крапля не впала випадково, всі картини писалися відповідно до задуму, до якого Поллок майстерно прагнув.

Роботи Джексона Поллока по-справжньому надихнули одного художника сучасного та імпульсивного XXI сторіччя. Взявши за основу техніку бризок, він вирішив розписати свій мольберт в стилі абстрактного експресіонізму. Різноманітність кольорів і безладність мазків надали мольберту не просто унікальність, але ще й практичність. Адже тепер, кожна нова крапля, що впала повз полотна, не зможе забруднити мольберт. Навпаки, вона стане доповненням нескінченного візерунка.

Як використати техніку Джексона Поллока й розписати мольберт для малювання читайте далі.

Для фарбування дерев’яного виробу знадобляться:

Етапи фарбування балончиком:

1. Знежирюємо поверхню мольберта. Очищаємо від шорсткостей або інших нерівностей.

2. Наносимо ґрунт білого кольору у 2-3 тонких шари.

3. Зафарбовуємо поверхню мольберта універсальною аерозольною фарбою білого кольору RAL 9010.

Наносимо фарбу тонкими шарами, з міжшаровою витримкою 2-3 хвилини.

4. Коли мольберт повністю висохне, можна розпочинати розбризкування фарб. У нашому випадку були використані акрилові фарби в баночках. Вони швидко сохнуть і не змиваються водою. Довільними рухами «кидаємо» фарбу, отримуючи абстрактний малюнок.

Розписуючи мольберт для малювання своїми руками, ви створюєте авторську річ, тому класти фарбу можна в будь-якому напрямку, підбираючи колірну гаму та інтенсивність фарбування на свій розсуд.

Будь-яку ідею вдасться реалізувати, якщо нею пройнятися. Захопленість, пристрасть, завзятість – ось основні супутники в подоланні перешкод. Поллок був не єдиним художником, який розбризкував фарбу на полотно, але він був єдиним, хто робив це досконало.

Ми раді, що наші аерозольні фарби допомагають реалізувати творчі ідеї та справляються з цим бездоганно.

Дивіться відео «Як розписати мольберт в стилі Джексона Поллока»:

YouTube відео

Надихайтеся за допомогою рубрики статей “Ідеї для дому” та фарбуйте якісно, доступно і швидко з емалями, лаками, ґрунтами NewTon.