En

Технологія фарбування пластику

Фарбуємо пластикові фоторамки балончиком

Поліетилен, полівінілхлорид, поліпропілен, полістирол, полікарбонат. Усе це пластичні маси, пластмаси, пластики – органічні матеріали на основі синтетичних або природних полімерів. У побуті ці різні за зовнішнім виглядом, за своїми хімічними характеристиками і властивостями матеріали називаються одним словом  «пластик». Це слід враховувати, коли виникають питання – чим фарбувати пластик, чим знежирити пластик перед фарбуванням, чим заґрунтувати пластик перед фарбуванням, як підготувати пластик до фарбування.

Одна і та ж технологія фарбування пластику може привести до різних результатів залежно від типу пластика, його хімічної природи. Ця стаття буде корисною тим, хто цікавиться правилами фарбування пластику, хто хоче пофарбувати пластик своїми руками.

На прикладі з фото фарбування пластику під хром – декору фоторамки – проілюстровано, як пофарбувати пластмасу правильно.

Основні правила фарбування пластику:

1. Чим відшліфувати пластик перед фарбуванням?

Грубозернисті шліфувальні матеріали можуть підняти пластикові волокна, залишити задирки, особливо на м’яких типах пластмаси. Рекомендується використовувати абразивну тканину (тип «fine» або «ultra fine») або дрібнозернистий наждачний папір (для твердих видів пластмаси).

2. Чим знежирити пластик перед фарбуванням?

Багато видів пластиків чутливі до агресивних розчинників (ацетон, бензол) і нестійкі до бензину. Деякі – розчиняються у дихлоретані. Для знежирювання виробів із пластику перед фарбуванням слід використовувати нейтральні м’які знежирювачі (універсальний знежирювач PITON), спеціальні змивки (змивка APP W900, антистатична змивка для пластмас APP WК900) або антисилікон.

Перед нанесенням знежирювача на всю пластикову поверхню рекомендується перевірити його агресивність і сумісність з даним видом пластику. Нанесіть невелику кількість засобу у непомітному місці виробу і переконайтеся, що він не розчинить і не пошкодить пластик.

3. Чим заґрунтувати пластик перед фарбуванням?

Існує спеціальна еластична ґрунтовка для пластику під фарбування.

Наприклад, ґрунт для пластику в аерозолю NEW TON – прозорий однокомпонентний акриловий ґрунт. Він забезпечує високий ступінь адгезії фарб до пластикових поверхонь. На заґрунтовану поверхню можна наносити будь-яку емаль, у тому числі емаль, не призначену для виробів з пластмаси.

Не рекомендується використовувати на полістиролі, полікарбонаті, поліетилені.

4. Чим фарбувати пластик?

М’які типи пластиків краще фарбувати спеціальними еластичними емалями з високим вмістом пластифікаторів. Тверді типи – як правило, сумісні зі звичайними універсальними фарбами, фарбами у балончиках для декору, фарбами під хром або золото. Попереднє ґрунтування спеціальним ґрунтом для пластику поліпшить адгезію.

У разі фарбування пластику без грунту рекомендується так само перевірити сумісність фарби та даного виду пластику. Нанесіть невелику кількість фарби в непомітному місці виробу і переконайтеся у відсутності реакції.

Часто, щоб зробити декор для дому своїми руками, доводиться фарбувати пластик. Ефектно виглядає фарба хром або золота фарба, можуть вийти цікаві саморобки. Для декору фоторамки в цьому випадку була використана хромована фарба в балончиках NEW TON.

Емаль суперхром

Для реставрації та декоративного фарбування гладких поверхонь виробів із металу, дерева, скла, кераміки, деяких сортів пластмаси. Виключно для внутрішніх робіт.

Детальніше розповімо про декор фоторамки балончиком емалі хрому:

1. Очищуємо рамку перед фарбуванням – видаляємо пил та інші забруднення.

2. Рівномірно розпилюємо на поверхню універсальний знежирювач в аерозолю. Важливий етап підготовки пластику до фарбування – це повне видалення слідів жиру, масел, мастил, олив.

3. Невідомо, з якого типу пластику зроблена ця рельєфна, ажурна рамка. Щоб не зіпсувати  річ, обов’язково слід протестувати фарбу з тильного боку. Після тесту можна сміливо фарбувати виріб. Струшуємо балон протягом 1-2 хвилин. Рівномірно наносимо аерозольну фарбу під хром на пластик з відстані 20-25 см.

Фарба висихає швидко. Вже через 7-10 хвилин можна перевернути рамку і фарбувати другий бік виробу.

Аерозольна фарба суперхром NEW TON має високу відбивну здатність. Завдяки «дзеркальному» ефекту хромування вдало підкреслює витіюватий малюнок і створює вінтажний настрій.
Фарба в балончику хром золото дозволила рівномірно пофарбувати складний рельєф пластикової фоторамки. Таке рівномірне нанесення фарби хром навряд чи можна здійснити пензлем.

Рамка під старовину прикрасить сімейне фото або невелике дзеркало, вона може стати цікавою основою для будь-якого колажу або частиною гарної саморобки.

Читайте також, як реставрувати дерев’яну раму для дзеркала своїми руками.